Kontakt
Adresa

Čs. armády 3193

Kladno 272 01

Sledujte mě

Rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje panelového bytu

Klienti mě oslovili s požadavkem na rekonstrukci kuchyně a obývacího pokoje v panelovém bytě. Ta měla být provedena včetně revitalizace  vstupních prostor tak, aby vše bylo propojeno do harmonického celku. Dále chtěli též předělat „miminkovský“ pokojík na dětský pokoj pro malou tříletou slečnu.

 

Původní rozvržení kuchyňské linky do tvaru U jsem ponechala, jelikož je velmi  praktické z hlediska množství úložného prostoru a pohybu při přípravě jídla, a majitelce vyhovoval. Bylo však zapotřebí prostor opticky zvětšit – toho jsem docílila použitím bílého lamina ve vysokém lesku, které odráží světlo, odstraněním horních skříněk z jedné stěny, jejich nahrazením otevřenými policemi, a naopak  zvětšením úložného prostoru ve vysokých skříních na protilehlé stěně. Prostor se tak krásně otevřel a propojil s obývacím pokojem, kde jsem též použila světlé barvy a lamino v dekoru přírodního dubu.

 

Použití tapety, která je umístěna na jedné stěně obývacího pokoje představující pracovní koutek, jsem zopakovala též ve vstupní chodbě. Nástěnné osvětlení v předsíni je ze stejné série jako stropní osvětlení použité nad konferenčním stolkem. Těmito jednoduchými kroky jsem docílila krásného sladění a sjednocení interiéru.

 

Do dětského pokoje o rozměrech 2,5 x 3,5 m bylo nutné umístit vše potřebné, tj. postel s vysouvací druhou postelí pro kamarádku,  pracovní stůl, skříně na oblečení, úložné prostory pro spoustu plyšáků,stavebnice Lega a knížek. To vše tak, aby se dalo v pokoji pohybovat bez omezení a zároveň pokoj nepůsobil zahlceně nábytkem. Zvolila jsem bílý nadčasový nábytek jako základ pokoje, který se s přibývajícím věkem slečny bude měnit  díky použitým doplňkům, výmalbě a osvětlení podle aktuální potřeby a touhy jeho obyvatelky.

 

Rok